Baschet feminin: România a pierdut în faţa Irlandei, la Europeanul Under-20  de la Craiova | AGERPRES • Actualizează lumea.
Baschet feminin: România a pierdut în faţa Irlandei, la Europeanul Under-20 de la Craiova | AGERPRES • Actualizează lumea.

Avancronica sferturilor la Mondialul de baschet din Filipine

Ce victorie! România U16 e în semifinalele Europeanului

Italia - România, în Preliminariile CM De Baschet Din 2019. Tânăra Echipă  Tricoloră A Cedat Onorabil. Olanda A Bătut Croația | Libertatea
Italia - România, în Preliminariile CM De Baschet Din 2019. Tânăra Echipă Tricoloră A Cedat Onorabil. Olanda A Bătut Croația | Libertatea

Baschet masculin: România, învinsă de Italia, la Cluj-Napoca - Onlime

Romania aduna puncte importante la turneele din Nations League 3x3 de la  Bucuresti
Romania aduna puncte importante la turneele din Nations League 3x3 de la Bucuresti

România la un turneu puternic de baschet feminin | Informaţia Zilei

Baschet masculin: României s-a calificat în FIBA EuroBasket 2021 | România  Liberă
Baschet masculin: României s-a calificat în FIBA EuroBasket 2021 | România Liberă

S-au stabilit sferturile de finală la Cupa Mondială de baschet masculin »  Spania, campioana mondială en titre, a ratat calificarea
S-au stabilit sferturile de finală la Cupa Mondială de baschet masculin » Spania, campioana mondială en titre, a ratat calificarea

Acces gratuit pentru elevii și studenții din Cluj-Napoca la meciul de baschet  România-Italia
Acces gratuit pentru elevii și studenții din Cluj-Napoca la meciul de baschet România-Italia

Denis Bădălău își continuă activitatea în Italia, alături de Basket Todi -  United Hoops România
Denis Bădălău își continuă activitatea în Italia, alături de Basket Todi - United Hoops România

Baschet: România a anunțat lotul de jucători pentru meciurile cu Croația și  Italia, din calificările Mondialului din 2019 | Ziarul de Sport
Baschet: România a anunțat lotul de jucători pentru meciurile cu Croația și Italia, din calificările Mondialului din 2019 | Ziarul de Sport

Italia învinge Estonia lui Jukka Toijala la EuroBasket 2022 - United Hoops  România
Italia învinge Estonia lui Jukka Toijala la EuroBasket 2022 - United Hoops România

BASCHET România-Italia, la Cluj! Se vând bilete, iar posesorii de  abonamente la meciurile U BT au acces gratuit | www.actualdecluj.ro
BASCHET România-Italia, la Cluj! Se vând bilete, iar posesorii de abonamente la meciurile U BT au acces gratuit | www.actualdecluj.ro

Italia-România 66-63, la turneul de baschet feminin Familia Cup. Gazdele au  câștigat competiția
Italia-România 66-63, la turneul de baschet feminin Familia Cup. Gazdele au câștigat competiția

Echipa masculină de baschet a României, calificată în sferturile  Universiadei de la Chengdu | Flashscore.ro
Echipa masculină de baschet a României, calificată în sferturile Universiadei de la Chengdu | Flashscore.ro

Surpriză uriașă la Campionatul Mondial de Baschet! SUA, principala  favorită, nu se califică în finală - Eurosport
Surpriză uriașă la Campionatul Mondial de Baschet! SUA, principala favorită, nu se califică în finală - Eurosport

România și-a aflat adversarele din preliminariile EuroBasket 2025! Cu cine  vor juca "tricolorele" - Eurosport
România și-a aflat adversarele din preliminariile EuroBasket 2025! Cu cine vor juca "tricolorele" - Eurosport

Video | România - Italia 50-101. Înfrângere usturătoare, la 3 zile de la  succesul istoric contra Croației
Video | România - Italia 50-101. Înfrângere usturătoare, la 3 zile de la succesul istoric contra Croației

România a fost învinsă categoric de Italia, în preliminariile Campionatului  European de baschet - spotmedia.ro
România a fost învinsă categoric de Italia, în preliminariile Campionatului European de baschet - spotmedia.ro

Euro Basket 2021: Naționala feminină de baschet are două debutante în lotul  pentru meciurile cu Cehia
Euro Basket 2021: Naționala feminină de baschet are două debutante în lotul pentru meciurile cu Cehia

Tricolorii au obtinut victorii pe linie la Turneul International YDF U15 de  la Ploiesti
Tricolorii au obtinut victorii pe linie la Turneul International YDF U15 de la Ploiesti